dsc_3205-199x300

Koolitus “Jumestaja”

Jumestaja I aste

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Koolitajad: Vivian Leedjärv, Maria Rõuk

Maht: 106 tundi, millest 40 tundi on teooria, 60 tundi praktika ja 6 tundi eksam.
Kestvus: 10 nädalat 2 korda nädalas või 6,5 nädalat 3 korda nädalas.

Hind ja tasumise kord:
780 eur. Järelmaks: 390 eur kuus.

Tasumine toimub arve alusel 3 päeva enne koolituse/õppekuu algust.

Õppetasu tasu tagastamine

Õppimise katkestamisel või ärajäämisel 14 päeva jooksul peale kursuse algust on võimalik õppetasu tagasi taotleda, välja arvatud tasu alustatud õppekuu eest. Järelmaksu puhul ei tagastata tasu alustatud õppekuu eest.

Hilisemaid pretensioone rahuldatakse erandkorras.

780 eur koolituse hinda kulub: 1. Teooria ja praktika tunnid. 3. Teooria ja praktika materjalid. 4. Lõputunnistust (pärast eksami sooritamist) või tõend kursuse läbimise kohta.

Grupis on 2-5 inimest, seega igaüks saab piisavalt õpetaja tähelepanu.

Õppetöö toimub modellide peal, seega õpilased ei pea oma aega kulutama üksteisele meigi tegemisega. Õpilane otsib modelli ise. Õpperuum on varustatud fotonurgaga, kus õpilane saab oma töid pildistada.

Sihtrühm: iluteeninduse valdkonnas töötavad või tööd alustavad inimesed, kes soovivad omandada jumestuse tegemiseks vajalikke baasteadmisi ja -oskusi.
Õppe alustamise tingimused: tervisetõend, põhihariduse tunnistus, tutvustav vestlus.

Korduma kipuvad küsimused:

 1. Kuidas puuduvat tundi järgi teha? Kui puudumine oli põhjendatud, siis võib õpilane antud teema teise grupiga tasuta järgi teha, eelnevalt õpetajaga kokku leppides. Kui selline variant teile ei sobi, saate seda võtta eratunnina, tasudes 70 eurot.
 2. Millal on vajalikud modellid ja kuidas neid leida? Modellid on vajalikud igaks õppepäevaks, v.a. esimene õppepäev. Õpetaja selgitab teile, kuidas sotisaalvõrkudes modelle otsida, kui teil endal on vähe tuttavaid, kes saaks modelliks tulla. Modellideks sobivad erinevas vanuses ja erineva välimusega naised. Küll aga on mõndades tundides vajalikud erilised modellid: laps, mees, eakas naine jne. Esimesel tunnil saate tundide nimekrja, kus on kõik teemad ja vastavate modellide nimekiri. 

Õppekava: Vivian Leedjärvi autori õppekavaJumestaja baaskoolitus”.

Õppekava rühm: Juuksuri töö ja iluteenindus.

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Õppekava koostamise alus: 4. taseme jumestaja kutsestandardi kompetentsid B.2.1., B.2.2., B.2.4.
Eesmärk: Koolituse läbinud oskab teha erinevates stiilides päeva, õhtu-, pruudi-, meeste jumestust, laste näomaalinguid vastavalt kliendi soovile, iseärasusele ning järgides tööohutuse nõudeid.

Koolitusprogramm: “Jumestaja Baaskoolitus”.

Täiskasvanute koolitusluba: 119_27032015-2.

Rühm: Juuksuri- ja iluteenused.

1.Teooria. Värviteadus, värvimine, näo proportsioonid ja vormikorrektsioon. Pintslite hooldus ja sorteerimine.
2. Naha ettevalmistamine meigiks, jumestuse ja kontuuride pealekandmine. Töö kuivade ja kreemjate tekstuuridega. Nude Make-up
3. Silmameik “lehviku” tehnikas
4. Hollywoodi meik. Täiusliku lainerijoone konstruktsioon
5. Meik “keeruliste” silmakujude jaoks. Õhtune meik “Smokey” tehnikas.
6. Hajutatud lainerijoonega silmameik
7. Meikimine pliiatsi tehnikaga.
8. Meik Cut crease tehnikas.
9. Meik lahtiste glitterite ja pigmentidega
10. Make-up topellainerijoonega
11. Pruudi meik ja omadused
12 Lifting (eaka näo) meik
13. Näomaaling, kulmude korrigeerimine ja värvimine, meeste meik.
14. 20. sajandi meigi ajalugu. Stiliseeritud meik
15. Värviline smokey (suitsusilm). Värviratta kordamine
16. Värviline graafika. Töö kontrastide ja täpsete kujunditega
17. Kaasaegne “trendikas” meik
18. Portfoolio. Kuidas oma tööd kaunilt pildistada ning kuidas ja kus töödelda.
19. Iseseisev töö. Vaba stiil.
20. Eksam. Hinnapoliitika ja kuidas alustada. Küsimued-vastused. Diplomite andmine

 

Õpiväljundid:

Klienditeenindus:

 • Enne teenuse osutamist ja kliendiga suhtlemist valmistab töökoha ette ja varub piisavalt aega (soovitavalt 15 minutit) ka enda emotsionaalseks ja füüsiliseks ettevalmistamiseks.

 • Kliendi saabumisel jätab positiivse esmamulje, käitudes viisakalt, sõbralikult ja tolerantselt. Loob privaatse, turvalise ja mugava õhkkonna. Keeldub töö tegemisest, kui klient käitub ebaadekvaatselt ja teavitab sellest töö tellijat.

 • Käitub teenindussituatsioonides adekvaatselt ja loovalt, taandab negatiivsed emotsioonid ja kohaneb kiiresti mitmesuguste olukordadega. Ei kaota enesevalitsust ja kontrollib oma kehakeelt. Annab klienti teenindades ülevaate jumestamise käigust.

 • Teeb tehtud töödest ülevaate ja vajadusel esitab selle vastutavale isikule või töö tellijale (nt kunstnik, fotograaf, lavastaja, režissöör). Kasutab vastavalt vajadusele digivahendeid.

Ettevalmistumises karakteri loomiseks:

 • Viib ennast kurssi eesootava tööga ning sellega seotud teoreetilise taustaga (sh erinevad jumestamise stiilid, nt päevajumestus, õhtujumestus, pruudijumestus, prillikandja jumestus, fotojumestus, telejumestus, glamuurne jumestus, näomaaling, noorendav jumestus).
 • Selgitab välja kliendi soovi, jumestamise eesmärgi ja võimalikud allergiad, kasutades sobivaid suhtlemistehnikaid. Valib jumestamiseks sobivad tooted, lähtudes kliendi näonaha tüübist ja seisukorrast, kliendi east, naha värvi alatoonist ja jumestuse eesmärgist. Arvestab võimalike allergeenidega toodetes ja vahendites ning võimalike nahahaigustega.
 • Valmistab kliendi jumestuseks ette, kasutab meigilina. Vajadusel kinnitab juuksed ja korrigeerib kulmud. Puhastab kliendi näonaha sobivate toodete (nt toonik, näopiim, silmameigi eemaldaja) ja vahenditega (nt vatitikud, vatipadjad). Vajadusel niisutab, kreemitab või kannab baaskreemid näonahale sõltuvalt jumestuse eesmärgist.

Jumestustoodete nahale kandmises ja eemaldamises:

 • Lähtub oma töös jumestuse eesmärgist, nt fotosessioon, moesessioon, arvestades sealjuures valgust, jumestuse intensiivsust.

 • Kannab meigipõhja näonahale ja modelleerib. Vajadusel ühtlustab dekoltee, kaela, kõrvad ja käed. Kasutab mitmesuguseid tooteid (nt vee, õli, silikooni ja vaha baasil jumestuskreemid, mineraal- või kompaktpuudrid, HD-tooted) ning sobivaid vahendeid (nt švamm, pintsel, palett, spaatel). Vajadusel kasutab neutralisaatoreid ja peitevärve, tuginedes värviringile.

 • Valib kliendi nahatüübile ning eale sobiva põseruuži ja kannab selle nahale sobiva tehnikaga (nt kompakt-, mineraal-, kreemvärvid).

 • Jumestab silmad vastavalt kliendi silmade kujule ja jumestuse eesmärgile, kasutades sobivaid vahendeid, tooteid ning klassikalisi tehnikaid; kujundab lainerijoone. Kinnitab kunstripsmed, ribaripsmed, ripsmetutikud, vajadusel koolutab ripsmed. Modelleerib ja kujundab kulmud.

 • Modelleerib huuled, lähtudes kliendi soovist ja jumestuse eesmärgist, kasutades sobivaid vahendeid, tooteid ning klassikalisi tehnikaid, arvestades ka üldkompositsiooni. Vajadusel fikseerib huulevärvi.

 • Hindab oma tööd ja viimistleb (sh käed kõrvad, dekoltee). Fikseerib jumestuse.

 • Eemaldab jumestuse sobivate vahenditega ise või annab kliendile juhised jumestuse eemaldamiseks.

 • Allergilise reaktsiooni ilmnemisel eemaldab võimliku allergiatekitaja, vajadusel korraldab esmaabi andmise.

Värviõpetuses:

 • Määrab kliendi värvitüübi;

 • valib värvigammat vastavalt värvitüübile ja üldstiilile.

Iseseisev praktika:
Võimalusel SMK Ilustuudio & Ilukoolituskeskus aitab praktika leidmisel: TV-saadetes; mängu- ja reklaamifilmides, iluvõistlustel, messidel, lasteüritustel ja n.e. Samuti on teretulnud õpilaste poolt leitud praktika.

Praktika eesmärk: õppija proovib ennast eseseisvas töös: selgitab välja kliendi/tellija soove, teostab tööd, iseseisvalt valides töövahendeid ja tehnikat, ning ise vastutab töötulemuse eest. Arutab välja, kuidas on klient tulemusega rahul ja vajadusel korrigeerib tehtud tööd vastavalt kliendi soovile. Õpetaja kontrollib lõpptulemuse (foto järgi või kohapeal) ja annab õpilasele oma hinnangu suuliselt.

Õppestruktuur:

Jrk

Moodulid

Maht

(ÕN = 8 tundi)

Maht (tundi)

Auditoorne töö

Praktiline töö

koolist väljaspool

Kokku tundi

I

Üldõpingud (üldoskuste moodulid).

0,5

4

4

1

Sissejuhatus õpingutesse ja karjääri planeerimise alused: nahaehitus, nahahaigused, klienditeenindus, tööohtus, ergonoomika.

0,5

4

4

II

Põhiõpingud (põhioskuste moodulid).

6,6

11

46/40

97

2

Värviõpetus, näoproportsioonid

0,5

2

3/3

8

3

Jumestuse tüübid ja tehnikad, materjali õpetus.

4,5

6

30/25

61

4

Stiili õpetus

2

3

13/12

28

III

Eksam

0,5

1

4

5

6

Lõputöö

0,5

4

4

Kokku

9,5

16

50/40

106

Õppebaas

Jumestaja eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskusel olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 10 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja tahvliga.

Praktikaõppe ruum harjutustööde läbiviimiseks on sisustatud 5 valgustatud töökohaga ja fotonurgaga, mis on varustatud taustatega ja ringlambiga. Töömaterjalide jaoks on eraldi kapp. Koolis on riietehoid ja puhkamisenurk mini-köögiga ja tugitoolidega.

Praktikõppe ruumi varustus:

 • Desinfitseerimisaparaat

 • Pintslite puhastusvahendid, pinnade- ja kätedesinfitseerimisvahendid.

 • Suur jumestusvahendite valik, mis sisaldab nii põhilisi kui ka eriefektide vahendeid, mis uuendatakse regulaarselt.

 • Värvitüübi määramise komplektid.

 • Fotografeerimise taustad ja ringvalgustid (suur ja väike).

 • Juuste klambrid- ja paelad.

 • Penjuaarid kliendite jaoks.

 • Jumestustoolid

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele. Iga kuu toimub koolis õppeseadmete ülevaade erialaõpetaja poolt. Kõik seadmed ja vahendid peavad olema töökorras. Vajadusel seade vahetatakse või teostatakse selle remont.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:

Lõpetamise kord:

Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane on kõik teooria teemad läbinud, sooritas kõik õppekavas olevad praktilised tööd, k.a. iseseisvad tööd, ning on sooritanud eksamitöö.

Eksami töö:

Klassikaline õhtumeik või pruudimeik.

Hindamine:

Eksamitöö hinnatakse 5 balli süsteemi järgi. Läbiv tulemus: 3.

Hinnatakse:

Kliendi teenindamise oskust: töökoha puhtust, ohutusnõuete täitmist, viisakust. (1 või 0 balli).

Tehnika: eriala oskuste tundmist, puhtust, kiirust, maitsekust, harmooniat. (0-4 balli).

Õppija põhjendab töös kasutavate toodete, vahendite ja võtete valikut, rakendab erinevaid jumestuse tehnikaid ning järgib tööohutuse ja hügieeninõudeid;
Jumestus on tehtud korrektselt, vastavalt eesmägrile, kliendi stiilile ja välimuse eripärale.

Väljastavad dokumendid: Kursuse lõpetanule väljastatakse kursuse lõputunnistus “Jumestaja baaskoolitus”.

Eksami mitte sooritanule õpilasele väljastatakse tõend kursuse läbikuulamisest.

Õppekava: õppekavad


Koolitus “Iseenda jumestaja” 

Kas Sulle meeldib professioonaalne meik?

Kui tihti lased teha endale professionaalse meigi?
Kas tahaksid teha seda tihedamini?

Õpetame Sind tegema endale profimeiki. Video abil ei ole võimalik neid oskuseid omandada, seda on võimalik teha üksnes professionaalse jumestaja käe all.

Tule meie kursusele «Iseenda jumestaja»!

 • Kosmeetikakoti analüüs. Sinu näo roportsioonid. Värv. Nahatüüp.
 • Sobivad tooted ja nende pealekandmise eripära. Just Sinu eripära.
 • «Nude»: selfie, passifoto, igapäevane meik. Näeb välja loomulik, kuid Sina oled vastupandamatu!
 • Pidulik õhtumeik: lainerijooned, suitsusilmad, punased huuled, kunstripsmed, laiad kulmud, sädelused ja läikepuudrid.
 • õpitud meikide kavandid
 • Tahaksid seda kõike proovida, aga Sa kas ei oska või arvad, et Sulle need ei sobi. Usu, Sulle sobib kõik, kuid ainult professionaal teab Sinu tooni, Sinu näokuju, Sinu tekstuuri.

Kestvus: 2 õppepäeva. Soovil võib õppida 1 päev, mis sisaldab meigi sinu valikul.
Grupis (maksimum 3 inimest): – 150 eurot. Ühe õppepäeva hind: 75 eurot.
Individuaalse koolituse hind: 180 eurot. Ühe õppepäeva hind: 90 eurot.

Toimumiskoht: Gonsiori 12, SMK Ilukoolituskeskus.

Igaüks õpib omal kiirusel. On võimalik, et kõik ei jää kohe meelde. Aga sellest ei ole midagi, kuna antud koolitusel on lubatud tasuta pildistada ja filmida. Hjiljem kodus pilte vaadates tuleb kõik meelde! Soovi korral võib võtta lisatunde.

Registreerimine ja küsimused: 5641360, maria.rouk@smkool.ee.
õppekavad


Koolitus «Juuksuri algkoolitus»

Jelena Selivjorstova autori õppekava

Antud koolitus on korraldatud spetsiaalselt nendele, kellel ei ole võimalust õppida iga päev, aga kes soovib juuksuri eriala omandada.

Õppekava on koostatud nii, et õpilane õpib päris klientidega, mitte harjutuspeadel. Õpppimine toimub minigrupides (5-7 inimest grupis) ja koolituse lõpetamisel õpilane omandab juuksuri eriala kindlalt, valdab tehnikat, ega ei karda kliente. Väga tähtis on see, et kooli lõpetamisel on õpilasel oma minimaalne klientuur, mis on töö alustamise algbaasiks.

SMK MTÜ ja Trade House OÜ vahel on sõlmitud leping, mis võimaldab SMK õpilasele regulaarseid tootekoolitusi ja soodustusi profitoodetele õpingute jooksul.

Abituriendile: kui sa soovid omandada juuksuri eriala, palun arvesta, et juuksuritöö on seotud klientide teenindamisega ning eeldab suhtlemisvalmidust, sõbralikkust, võimet tulla toime erinevate klientidega. Töö nõuab oskuslikku ja paindlikku tegutsemist, tolerantsust, korrektsust, täpsust, konfidentsiaalsust, loovust, stressitaluvust ja pidevat enesetäiendamist. Oluline on käeline osavus, liigutuste täpsus, füüsiline suutlikkus, püsivus, kiirus ja hea koordinatsioon. Kui see käib sinu kohta, siis see on sinu eriala!

 

Koolitajad: Jevgenia Mihhailova, Maarja Suuder-Ourtani, Irina Krasota-Ginotis, Ekaterina Kotilevits.

Maksumus:

Koolituse maksumus: 2490 eur.

Järelmaksu tingimused: 220 eur kuus, 12 kuu jooksul. Esimene arve väljastatakse tasumise tähtajaga 2 nädalat enne õpingute algust.

Õppemaks ei sisalda õppeinstrumentide komplekti.

Õppeinstrumentid:

Õppemaksule lisandub õppekomplekti hind.

Koolituse algul kasutatakse kooli õppeinstrumente, aga õppimise parima kvaliteedi tagamiseks on väga soovitav, et õpilasel oleksid isiklikud tööriistad, mis on valitud tema käe suuruse ja isiklike eelistuste järgi. Õpetaja aitab valida õppekomplekti pärast esimest õppekuud, kui on selged kõikvõimalikud õpilase eripärad.

Õppekomplekti sisu ja hind : fileerimiskäärid, tavalised juuksuri käärid, kammide komplekt, pintsel, pihustiga veepudel. Hind võib varieeruda kuni 200 euroni.

 

 

Õppekava:

Õppekava nimetus: Juuksuri algkoolitus.

Jelena Selivjorstova autori õppekava

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Maht: 1600 tundi.(Teooria õpe: 240 tundi, praktiline õpe: 800 tundi ja iseseisev töö: 560 tundi).

Kestvus: 12 kuud.

Õppekava rühm: Juuksuritöö ja iluteenindus.

Alus: Õppekava on koostatud lähtuvalt juuksuri kutsestandardi Juuksur Tase 4 kompetentidest: B.2.1 – täies mahus, B.2.2. – täies mahus, B.2.4 – täies mahus, B.2.5 – täies mahus, B.2.6 – 1,2,3, B.2.7 – täies mahus, B.2.8 –1; Juuksur Tase 5 kompetentsidest: B.2.5 – täies mahus ja iluteeninduse erialade riiklikust õppekavast.

Eesmärk: Õppija ettevalmistamine iseseisvaks tööks juuksurina, ning selleks vajalikke teadmiste ja oskuste andmine.

Sihtrühm: täiskasvanud

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Eelkogemused ei ole eeldatavad. Vanusepiirangud: alates 18 aastast.

Õppekeskkond:

Juuksuri eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskusel olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 4 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja magnettahvliga. Praktikaõppe ruum harjutustööde läbiviimiseks on sisustatud 8 töökohaga, materjalide ja tarvikute hoidmiseks on eraldi kapp. Peapesemise ruum on varustatud 3 peapesemiskohaga. Koolis on riietehoid, dušširuum, 2 tualettruumi, pesumasin, puhke- ja kohvinurk.

Praktikõppe ruumi varustus:

 • UV-kapp

 • Kuivkuumuse desinfitseerimise aparaat

 • Juukselõikusmasinad

 • Käsiföönid

 • Elekrilised lokitangid

 • Sirutustangid

 • Harjutuspead

 • Soengurullid ja –nõelad

 • Keemilise loki töövahendite komplektid

 • Juustevärvimise töövahendite komplektid

 • Juuste-, habeme ja vuntside lõikamise komplektid

 • Kammide komplektid

 • Kuppelföön

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele.

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetades õppija:

Klienditeeninduses:
1. loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindussaali;
2. selgitab välja kliendi soovi ning tema peanaha ja juuste seisundi; nõustab klienti teenuse valikul, lähtudes peanaha ja juuste seisundist ja kliendi soovist; selgitab kliendile võimalikke teenusega kaasnevaid peanaha ja juuste seisundit mõjutavaid ohutegureid;
3. nõustab klienti juuste igapäevase hoolduse erinevate võimaluste osas, lähtudes tehtud teenusega; tutvustab ja soovitab juuksehooldus- ja viimistlustooteid koduseks kasutamiseks ja teeb lisamüüki;
4. lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja.

Juuste ja peanaha hooldamises:

1. määratleb kliendi peanaha ja juuste (tervisliku) seisundi, vajadusel soovitab hooldustooteid; valmistab töökoha ette kliendi juuste ja peanaha pesemiseks; valib pesemiseks sobivad tooted lähtuvalt teenuse iseloomust ning kliendi juuste ja peanaha seisundist; peseb juukseid ja peanahka, kasutades masseerivaid pesemisliigutusi;
2. hooldab juukseid ja peanahka, kasutades vastavaid hooldustooteid, lähtudes kliendi juuste ja peanaha seisundist ning eelnevast töötlusastmest; soovitab kliendile tooteid koduseks juukse- ja peanaha hoolduseks.

Soengu kujundamises :

1. keerab rulle vastavalt skeemile, juuste lõikusele, pikkusele ja näo kujule ning kliendi soovile; kujundab rullisoengu, kasutades erinevaid töövahendeid ja viimistlustooteid;
2. teeb föönisoenguid vastavalt lõikusele, kasutades erinevaid tehnikaid, töövahendeid ja viimistlustooteid; tõstab soengupõhja vastavalt lõikusele, andes soengule kohevuse ja püsivuse; töötleb juukseotsi, andes neile lokilisuse või sileduse, kasutades sobivaid töövahendeid;
3. teeb ülespandud soenguid, kasutades sobivaid töövahendeid ja -tehnikaid.

Juuste värvimises:

1. valmistab värvimise segu, arvestades juuste tumedusastet, loomulikku pigmenti, juuksestruktuuri omadusi ja eelnevaid töötlusi;
2. kannab värviskeemi järgi värvisegu juustele, järgides kasutusjuhendile ja arvestades soovitud tulemust;

3. värvib juukseid, kasutades erinevaid mitmevärvitehnikaid; kannab värviskeemi järgi värvisegu juustele, järgides kasutusjuhendit ja arvestades soovitud tulemust;
3. loputab värvisegu juustest, kasutades sobivat šampooni; neutraliseerib juuksed, vastavalt juuksestruktuurile; soovitab kliendile sobivaid hooldustooteid.

Juuste lõikamises:

1. koostab ja kombineerib juukselõikuse skeemi, lähtudes juukselõikuse neljast põhivormist (massiivne, ühtlane järgulisus, kasvav järgulisus ja gradueeritud), pea anatoomilistest jaotustest ja juuste kasvualast; selgitab konsultatsiooni käigus välja kliendi soovid, vajadused, võimalused ja isikupära;
2. lõikab vastavalt skeemile, arvestades kliendi näo ja pea kuju, juuste pikkust ja tekstuuri ning kasutades nelja põhivormi ja lõikusele vastavaid töövahendeid.

Püsilokkide tegemises:

1. valib õige suurusega lokirullid vastavalt kliendi juuste tüübile ja eelnevale töötlusastmele; kasutab erinevaid rullide keeramise tehnikaid, arvestades soovitud lõpptulemust;
2. valib ja kasutab sobivaid eelhooldustooteid, lähtudes juuksestruktuurist; valib ja kasutab püsiloki vedelikke vastavalt juuksestruktuuri omadustele ja eelnevatele töötlustele, arvestades juuksestruktuuri muutusi keemiliste reaktsioonide käigus; kasutab lokivedelikku ja kinnitusainet vastavalt kasutusjuhendile;
3. teeb järelhooldust, arvestades juuksestruktuuri; soovitab koduseks hoolduseks juuksehooldustooteid.

Administreerimises ja tegevuse korraldamises:

Tutvustab juuksuriteenuseid ja broneerib aegu, lähtudes teenuse ajakulust ja töögraafikust; vajadusel teavitab klienti broneeringu muutustest

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:

Lõpetamise kord:

Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane läbinud 90% õppekavas olevatest teooria- ja praktika tunnidest, k.a. iseseisvad töödest, ning on sooritanud lõpuööd.

Lõputöö kirjeldus:

Praktika töö:

 1. Naismodell lühikeste juustega. Juurte värvimine, juuste lõikus käärtega ja masinaga, föönisoeng.

 2. Naismodell poolpikkade või pikkade juustega. Triibutamine, juustelõikus neljas baasvormides, lihtne ülespandud soeng.

 3. Naismodell poolpikkade või pikkade juustega: värvimine väljaminekuga tumedast toonist heledamasse tooni. Föönisoeng.

 4. Meesmodell lühikiste juustega: lõikus masinaga ja kääridega, föönisoeng.

 5. Meesmodell poopikkade juustega: lõikus kääridega neljas baasvormides, föönisoeng.

Teooriaaeksam: suuliselt teooreetilise materjali alusel.

Hindamine:

Praktikas hinnatakse:

Kliendi teenindamise oskust: töökoha puhtust, ohutusnõuete täitmist, hügieeninõuete järgimist, viisakust.

Tehnika: eriala oskuste tundmist, puhtust, kiirust, maitsekust, harmooniat, loovust.

Töö tulemust hinnatakse sooritatuks kõikide hindamiskriteeriumite täitmisel, vastasel juhul hinnatakse mittesooritatuks.

Teooria:

Suuliselt. Positiivseks sooritamiseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid.

Väljastatavad dokumendid:

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õppestruktuur:

Jrk

Moodulid

Maht tundides

Teooria

Praktiline töö

Iseseisev töö

Kokku

I

Üldõpingud (üldoskuste moodulid).

20

20

1

Sissejuhatus õpingutesse: juuksuri eriala, kutsestandart, juuksuri salongi korraldus, klienditeenindus, tööohutus, ergonoomika.

20

20

II

Põhiõpingud (põhioskuste moodulid).

218

780

542

1540

2

Naha- ja juuste ehitus, nahahaiguste ülevaade

20

20

3

Juuste hooldus

20

100

80

220

4

Juuksuri loomingulise töö põhimõtted

30

30

5

Juuste lõikamine

40

200

140

380

6

Värvitöötlus

48

200

132

380

7

Juuksestruktuuri püsimuutmine

30

100

80

210

8

Soengukunst ja kujundamine

30

180

110

320

III

Lõputööd

2

20

18

40

11

Praktika tööd ja suuline küsimustik

2

20

18

40

Kokku

240

800

560

1600

Õppekava: õppekavad


Koolitus edasijõudnutele «Juuksuri jätkuõpe koolitus»

Jelena Selivjorstova autoriõppekava

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Maht: 800 tundi.

Kestvus: 6 kuud.

Antud koolitus on korraldatud spetsiaalselt nendele, kellel ei ole võimalust õppida iga päev, aga kes soovib juuksuri eriala omandada.

Õppekava on koostatud nii, et õpilane õpib päris klientidega, mitte harjutuspeadel. Õpppimine toimub minigrupides (5-7 inimest grupis) ja koolituse lõpetamisel õpilane omandab juuksuri eriala kindlalt, valdab tehnikat, ega ei karda kliente. Väga tähtis on see, et kooli lõpetamisel on õpilasel oma minimaalne klientuur, mis on töö alustamise algbaasiks.

SMK MTÜ ja Trade House OÜ vahel on sõlmitud leping, mis võimaldab SMK õpilasele regulaarseid tootekoolitusi ja soodustusi profitoodetele õpingute jooksul.

Abituriendile: kui sa soovid omandada juuksuri eriala, palun arvesta, et juuksuritöö on seotud klientide teenindamisega ning eeldab suhtlemisvalmidust, sõbralikkust, võimet tulla toime erinevate klientidega. Töö nõuab oskuslikku ja paindlikku tegutsemist, tolerantsust, korrektsust, täpsust, konfidentsiaalsust, loovust, stressitaluvust ja pidevat enesetäiendamist. Oluline on käeline osavus, liigutuste täpsus, füüsiline suutlikkus, püsivus, kiirus ja hea koordinatsioon. Kui see käib sinu kohta, siis see on sinu eriala!

 

Koolitajad: Jevgenia Mihhailova, Maarja Suuder-Ouertani, Irina Krasota-Ginotis, Jekaterina Kotilevits, Maria Rõuk.

Maksumus:

Koolituse maksumus: 1470 eur.

Järelmaksu tingimused: 250 eur kuus, 6 kuu jooksul. Esimene arve väljastatakse tasumise tähtajaga 2 nädalat enne õpingute algust.

Õppemaks ei sisalda õppeinstrumente. Eeldatakse, et õppijal on olemas omad instrumendid: fileerimiskäärid, tavalised juuksuri käärid, kammide komplekt, pintsel, pihustiga veepudel.

 

 

Õppekava:

Õppekava nimetus: „Juuksuri jätkuõpe“.

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Maht: 800 tundi.(Teooria õpe: 120 tundi, praktiline õpe: 400 tundi ja iseseisev töö/praktika töökeskkonnas: 280 tundi).

Kestvus: 12 kuud.

Õppekava rühm: Juuksuritöö ja iluteenindus.

Eesmärk: juuksur-algaja oskuste taseme suurendamine ja konkurentsivõimekuse tõstmine.

Sihtrühm: täiskasvanud

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Juuksuri koolituse algõpe tunnistus.

Õppekeskkond:

Juuksuri eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskusel olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 4 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja magnettahvliga. Praktikaõppe ruum harjutustööde läbiviimiseks on sisustatud 8 töökohaga, materjalide ja tarvikute hoidmiseks on eraldi kapp. Peapesemise ruum on varustatud 3 peapesemiskohaga. Koolis on riietehoid, dušširuum, 2 tualettruumi, pesumasin, puhke- ja kohvinurk.

Praktikõppe ruumi varustus:

 • UV-kapp

 • Kuivkuumuse desinfitseerimise aparaat

 • Juukselõikusmasinad

 • Käsiföönid

 • Elekrilised lokitangid

 • Sirutustangid

 • Harjutuspead

 • Soengurullid ja –nõelad

 • Keemilise loki töövahendite komplektid

 • Juustevärvimise töövahendite komplektid

 • Juuste-, habeme ja vuntside lõikamise komplektid

 • Kammide komplektid

 • Kuppelföön

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele.

Õpiväljundid:

Koolituse lõpetades õppija:

Klienditeeninduses:
1. loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindussaali;
2. selgitab välja kliendi soovi ning tema peanaha ja juuste seisundi; nõustab klienti teenuse valikul, lähtudes peanaha ja juuste seisundist ja kliendi soovist; selgitab kliendile võimalikke teenusega kaasnevaid peanaha ja juuste seisundit mõjutavaid ohutegureid;
3. nõustab klienti juuste igapäevase hoolduse erinevate võimaluste osas, lähtudes tehtud teenusega; tutvustab ja soovitab juuksehooldus- ja viimistlustooteid koduseks kasutamiseks ja teeb lisamüüki;
4. lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja.

Juuste ja peanaha hooldamises:

1. määratleb kliendi juuste (tervisliku) seisundi, valmistab töökoha ette kliendi juuste ja peanaha pesemiseks ning valib pesemiseks sobivad tooted lähtuvalt teenuse iseloomust ning kliendi juuste ja peanaha seisundist; peseb juukseid ja peanahka, kasutades masseerivaid pesemisliigutusi;
2. teeb pikemaajalise mõjuga juuksehooldusi (sh. juuste lamineerimine), arvestades kliendi juuste seisundit ning eelnevat töötlusastet; teeb pikemaajalise mõjuga peanahahooldusi (sh juuste väljalangemist pärssivad, juuksekasvu soodustavaid ja kõõmavastaseid hooldusi), arvestades kliendi peanaha seisundit; nõustab klienti koduste hooldustoodete valikul, lähtudes pikemaajalise juukse- ja peanahahoolduse spetsiifikast.

Soengu kujundamises :

 • 1. keerab rulle vastavalt skeemile, juuste lõikusele, pikkusele ja näo kujule ning kliendi soovile; kujundab rullisoengu, kasutades erinevaid töövahendeid ja viimistlustooteid ning lähtudes disainipõhimõtetest (vorm, tekstuur, kompositsioon)
  2. teeb föönisoenguid vastavalt lõikusele, kasutades erinevaid tehnikaid, töövahendeid ja viimistlustooteid ning lähtudes disainipõhimõtetest (vorm, tekstuur, kompositsioon); tõstab soengupõhja vastavalt lõikusele, andes soengule kohevuse ja püsivuse; töötleb juukseotsi, andes neile lokilisuse või sileduse;
  3. teeb ülespandud soenguid, kasutades sobivaid töövahendeid, -tehnikaid, soenguproteese ja -lisandeid;

Juuste värvimises:

 • 1. soovitab kliendile värvilahendust, lähtudes tema isikupärast, moesuundadest ja värvusõpetuse põhimõtetest;
  2. valmistab värvimise segu, arvestades juuste tumedusastet, loomulikku pigmenti, juuksestruktuuri omadusi ja eelnevaid töötlusi;
  3. värvib juukseid, kasutades erinevaid mitmevärvitehnikaid; kannab värviskeemi järgi värvisegu juustele, järgides kasutusjuhendit ja arvestades soovitud tulemust;
  4. loputab värvisegu juustest, kasutades sobivat šampooni; neutraliseerib juuksed, vastavalt juuksestruktuurile; soovitab kliendile sobivaid hooldustooteid.

Juuste lõikamises:

 • 1. selgitab konsultatsiooni käigus välja kliendi soovid, vajadused, võimalused ja isikupära;
  2. koostab ja kombineerib juukselõikuse kavandi, lähtudes moesuundadest ja disainipõhimõtetest (vorm, tekstuur, kompositsioon);
  3. konstrueerib ja lõikab juuksed, arvestades kliendi näo ja pea kuju, juuste pikkust ja tekstuuri, kasutades erinevaid lõikustehnikaid.

Püsilokkide tegemises:

1. valib sobiva suurusega lokirullid vastavalt kliendi juuste tüübile ja eelnevale töötlusastmele; kasutab erinevaid rullide keeramise tehnikaid, arvestades soovitud lõpptulemust; valib ja kasutab sobivaid eelhooldustooteid lähtuvalt juuksestruktuurist; valib ja kasutab püsiloki vedelikke vastavalt juuksestruktuuri omadustele ja eelnevatele töötlustele, arvestades juuksestruktuuri muutusi keemiliste reaktsioonide käigus; kasutab lokivedelikku ja kinnitusainet vastavalt kasutusjuhendile;
2. valib sobiva sirgendusaine vastavalt kliendi juuste tüübile ja eelnevale töötlusele; valib ja kasutab sobivaid eelhooldustooteid lähtuvalt juuksestruktuurist; sirgendab juuksed, jälgides tootja kasutusjuhendit ja arvestades soovitud lõpptulemust; kasutab kinnitusainet vastavalt kasutusjuhendile;
3. teeb järelhooldust, arvestades juuksestruktuuri; soovitab koduseks hoolduseks juuksehooldustooteid.

Administreerimises ja tegevuse korraldamises:

1. tutvustab juuksuriteenuseid ja broneerib aegu, lähtudes teenuse ajakulust ja töögraafikust; vajadusel teavitab klienti broneeringu muutustest;

2. kujundab teenuste hinnad, lähtudes sisseostuhindadest, tegevuskuludest ja turusituatsioonist.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:

Lõpetamise kord:

Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane läbinud 90% õppekavas olevatest teooria- ja praktika tunnidest, k.a. iseseisvad töödest, ning on sooritanud lõpuööd.

Lõputöö kirjeldus:

Praktika töö:

 1. Meesmodell lühikiste juustega: lõikus masinaga ja käärtega, föönisoeng.

 2. Meesmodell poolpikkade juustega: lõikus käärtega neljas baasvormides, föönisoeng.

 3. Naismodell poolpikkade juustega: värvimine keerulistes tehnikades (balayage, airtouch, shatush), lõikus poolpikkadele juustele neljas baasvormides, modelleerides vastavalt näokujule ning arvestades kliendi näojoonte ja juuste struktuuri iseärasusi. Föönisoeng.

 4. Naismodell: värvimine väljaminekuga tumedast toonist heledaamasse tooni. Lühike lõikus. Föönisoeng.

 5. Naismodell pikkade juustega: keeruline ülespandud soeng erinevate soenguelementidega pikkadele juustele.

Teooriaaeksam: suuliselt teooreetilise materjali alusel.

Hindamine:

Praktikas hinnatakse:

Kliendi teenindamise oskust: töökoha puhtust, ohutusnõuete täitmist, hügieeninõuete järgimist, viisakust.

Tehnika: eriala oskuste tundmist, puhtust, kiirust, maitsekust, harmooniat, loovust.

Töö tulemust hinnatakse sooritatuks kõikide hindamiskriteeriumite täitmisel, vastasel juhul hinnatakse mittesooritatuks.

Teooria:

Suuliselt. Positiivseks sooritamiseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid

Valikõppeaineit hinnatakse jooksvalt õppeprotsessis.

Väljastatavad dokumendid:

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õppestruktuur:

Jrk

Moodulid

Maht tundides

Teooria

Praktiline töö

Iseseisev töö

Kokku

I

Üldõpingud (üldoskuste moodulid).

10

10

1

Sissejuhatus õpingutesse: juuksuri salongi korraldus, klienditeenindus, tööohtus, ergonoomika, pikajaline töö püsikliendiga.

10

10

II

Põhiõpingud (põhioskuste moodulid).

103

355

262

720

2

Naha- ja juuste füsioloogia, peanaha haigused ja probleemid

13

13

3

Juuste hooldus, pikaajalised hooldused.

10

60

30

100

4

Juuksuri loomingulise töö põhimõtted. Stilistika ja moesuunad.

10

10

5

Juuste lõikamine.

Kombineeritud lõikused. Modellerimine, konstrueerimine

20

80

60

160

6

Värvitöötlus

Keerulised värvimistehnikad

20

80

70

170

7

Soengukunst ja kujundamine.

Lokide- ja punumistehnikad, keerulised ülespandud soengud, k.a. lisanditega.

20

90

60

170

8

Juuksestruktuuri püsimuutmine

10

45

42

97

II

Valikaine moodul

5

25

30

8

Jumestuse põhitehnikad

5

25

30

III

Lõputööd

2

20

18

40

9

Praktika tööd ja suuline küsimustik

2

20

18

40

Kokku

120

400

280

800

Õppekava: õppekavad


Juuste pikendused

3 tehnikat: Кeratiin (sooe meetod), Clip-in, Tape
Teooria, praktika, tunnistus

Soovil on võimalik osta stardikomplekti

Koolitaja: Anastasiia Konstantynova
Maht: 8 tundi

Hind:
Koolitus: 195 еur
Stardikomplekt: 225 eur
Koolitus + stardikomplekt: 420 eur

Stardikomplekt sisaldab:
aparaat juuste pikenduse jaoks
protektorid
klambrid
juuste eemaldamise tangid
värvipalett juuste valimise jaoks
Õppekava: õppekavad

 

Koolituse nimetus: Barberi algkoolitus

Tegevusluba: Täiskasvanute koolitusasutuse tegevusluba 119_27032015-2.

Õpilane õpib päris klientidega (mitte mannekeeni peal). Õpimine toimub minigrupides (6-7 inimest grupis) ja koolituse läbinu omandab meeste juuksuri eriala kindlalt, valdab tehnikat, ega ei karda kliente. Väga tähtis on see, et kooli lõpetamisel on õpilasel oma minimaalne klientuur, mis on töö alustamise alg baasiks.

Abituriendile: kui sa soovid omandada juuksuri eriala, palun arvesta, et juuksuritöö on seotud klientide teenindamisega ning eeldab suhtlemisvalmidust, sõbralikkust, võimet tulla toime erinevate klientidega. Töö nõuab oskuslikku ja paindlikku tegutsemist, tolerantsust, korrektsust, täpsust, loovust, stressitaluvust ja pidevat enesetäiendamist. Oluline on käeline osavus,liigutuste täpsus, kiirus ja hea koordinatsioon. Kui see käib sinu kohta, siis see on sinu eriala.

Eriala õpetaja: Irina Krasota-Ginotis, Maarja Suuder-Ouertani

Koolituse maht: 200 tundi (Teooria õpe: 37 tundi, praktika õpe: 83 tundi ja iseseisev õpe: 80 tundi).

Kestvus: 3 kuud

Maksumus:

Koolituse maksumus: 756 eur. Järelmaks: 278×3 kuud. Koos õppe komplektiga: 958 eur.

Makstes kogu summa koolituse esimese kuu jooksul kehtib soodushind koolitusele 5%. Õppekomplektile soodustus ei kehti.

Esimene arve väljastatakse maksetähtajaga 2 nädalat enne õpingute algust.

Tööriistad

Koolituse algul kasutatakse kooli õppe instrumente, aga õppimise parima kvaliteedi tagamiseks on väga soovitav, et õpilasel oleks isiklikud tööriistad, mis on valitud tema käe suuruse ja isiklike eelistuste järgi. Õpetaja aitab valida õppekomplekti pärast esimest õppekuud, kui on selged kõikvõimalikud õpilase eripärad.

Õppekomplekti sisu ja hind : fileerimiskäärid, tavalised lõikuskäärid, kammide komplekt, pintsel, pihustiga veepudel. Hind võib varieeruda kuni 200 euroni.

Õppekeskkond:

Juuksuri eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskuses olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 4 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja magnettahvliga. Praktikaõppe ruum harjutustööde läbiviimiseks on sisustatud 8 töökohaga, materjalide ja tarvikute hoidmiseks on eraldi kapp. Pea pesemise ruum on varustatud 3 peapesemis kohaga. Koolis on riietehoid, duširuum, 2 tualettruumi, pesumasin, puhke- ja kohvinurk.

Praktikaõppe ruumi varustus:

 • UV-kapp

 • Kuiva kuumuse desinfitseerimise aparaat

 • Juukselõikusmasinad

 • Käsiföönid

 • Elektrilised lokitangid

 • Sirgendustangid

 • Harjutuspead

 • Soengurullid ja –nõelad

 • Keemilise loki töövahendite komplektid

 • Juuste värvimise töövahendite komplektid

 • Juuste-, habeme ja vuntside lõikamise komplektid

 • Kammide komplektid

 • Kuppelföön

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele.

Õppekava nimetus: «Barberi algkoolitus.»

Õppekava rühm: Juuksuritöö ja iluteenindus.
Alus: Õppekava on koostatud lähtuvalt juuksuri kutsestandardi Juuksur Tase 4 kompetentidest: Barber, tase 4: B.2.1 – täies mahus, B.2.2. – täies mahus, B.2.3 – täies mahus, B.2.7 – täies mahus, B.2.8 – punkt1; ja iluteeninduse erialade riiklikust õppekavast.
Eesmärk: Õppida Barberi eriala oskusi ja olla valmis iseseisvaks tööks.

Sihtrühm: täiskasvanud

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Eelkogemused ei ole eeldatavad. Vanusepiirangud: alates 18 aastast.


Õpiväljundid:

Koolituse läbinu:


Klienditeeninduses:

1. loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindussaali;
2. selgitab välja kliendi soovi ning tema peanaha ja juuste seisundi; nõustab klienti teenuse valikul, lähtudes peanaha ja juuste seisundist ja kliendi soovist; selgitab kliendile võimalikke teenusega kaasnevaid peanaha ja juuste seisundit mõjutavaid ohutegureid;
3. nõustab klienti juuste igapäevase hoolduse erinevate võimaluste osas, lähtudes tehtud teenusega; tutvustab ja soovitab juuksehooldus- ja viimistlustooteid koduseks kasutamiseks ja teeb lisamüüki;
4. lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja.

Juuste ja peanaha pesemiseks ja hooldamiseks:

1. määratleb kliendi peanaha ja juuste (tervisliku) seisundi; valmistab töökoha ette kliendi juuste ja peanaha pesemiseks; valib pesemiseks sobivad tooted lähtuvalt teenuse iseloomust ning kliendi juuste ja peanaha seisundist; peseb juukseid ja peanahka, kasutades masseerivaid pesemisliigutusi;
2. hooldab juukseid ja peanahka, kasutades vastavaid hooldustooteid, lähtudes kliendi juuste ja peanaha seisundist ning eelnevast töötlusest; soovitab kliendile tooteid koduseks juukse- ja peanaha hoolduseks.


Juuste lõikamises:
1. koostab ja kombineerib juukselõikuse skeemi, lähtudes juukselõikuse neljast põhivormist (massiivne, ühtlane järgulisus, kasvav järgulisus ja gradueeritud), pea anatoomilistest jaotustest ja juuste kasvualast; selgitab konsultatsiooni käigus välja kliendi soovid, vajadused, võimalused ja isikupära;
2. lõikab vastavalt skeemile, arvestades kliendi näo ja pea kuju, juuste pikkust ja tekstuuri ning kasutades nelja põhivormi ja lõikusele vastavaid
vahendeid.

Habeme ja vuntside lõikamises:

1. lõikab habet ja vuntse, kujundades neid vastavalt kliendi näo kujule, karvakasvu eripärale ja kliendi soovile ning kasutades lõikusele vastavaid vahendeid;
2. peseb ja hooldab habet, vastavalt kliendi näonaha seisundile; viimistleb habeme, kasutades vastavaid hooldus- ja viimistlustooteid.
3. soovitab kliendile tooteid koduseks habeme ja vuntside hoolduseks.

Administreerimises ja aega planeerimises:

tutvustab juuksuriteenuseid ja broneerib aegu, lähtudes teenuse ajakulust ja töögraafikust; vajadusel teavitab klienti broneeringu muutustest.


Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:
Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane läbinud 90% õppekavas olevatest teooria- ja praktika
tundidest, k.a. iseseisvad töödest, ning on sooritanud lõpuööd.


Lõputöö:

 1. Meesmodell lühikeste juustega: lõikus masinaga ja kääridega, föönisoeng.

Habeme ja vuntside vormistamine lõikus masinaga.

 1. Meesmodell poolpikkade juustega: lõikus kääridega neljas baas vormides, föönisoeng.

Habeme ja vuntside vormistamine lõikus masinaga.


Hindamine:

Hinnatakse:
Praktika:
Kliendi teenindamise oskust: töökoha puhtust, ohutusnõuete täitmist, viisakust.
Tehnika: eriala oskuste tundmist, puhtust, kiirust, maitsekust, harmooniat, loovust.
Töö tulemust hinnatakse sooritatuks kõikide hindamiskriteeriumite täitmisel, vastasel juhul hinnatakse mittesooritatuks.

Teooria:

Suuliselt. Positiivseks sooritamiseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid

Tunnistus

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õppestruktuur:

Jrk

Moodulid

Maht tundides

Auditoorne õpe

Praktiline töö

Iseseisev töö

Kokku

I

Üldõpingud (üldoskuste moodulid).

5

5

1

Sissejuhatus õpingutesse: juuksuri eriala, juuksuri töökoha korraldus, klienditeenindus, tööohutus, ergonoomika.

5

5

II

Põhiõpingud (põhioskuste moodulid).

30

75

75

180

2

Naha- ja juuste ehitus, nahahaiguste ülevaade

10

10

3

Juuste ja peanaha pesemine ja hooldus

5

10

20

35

4

Habeme ja vuntside lõikamine

10

25

20

55

5

Juuste lõikamine

15

40

35

90

III

Lõputööd

2

8

5

15

11

Praktika tööd ja suuline küsimustik

2

8

5

15

Kokku

37

83

80

200

TKH Maja

 

Õppekava: õppekavad


Koolitus  „Kulmudisaini tehnik“

Tegevusluba: Täiskavanute koolitusasutuse
tegevusluba 119_
27032015-2.

Eesmärk on anda oskusi vastavalt näojoontele disainida õiget kulmukaare kasutades erinevaid tehnikaid, värvida kulme kulmuvärviga ja hennaga.

Koolitaja: Vivian Leedjärv – jumestaja, kulmude modelleerimise ja värvimise tehnik, rahvusvahelise võistluse võitja Ultimate Lash&Brow International Championchip kategoorias «Eyebrow styling».

Maht: 2 päeva – 19 tundi. Kestvus: 2 päeva.

Hind: 300 eur.

Koolituse hinda kulub: 1. Teooria ja praktika tunnid. 2.Kõik kulumaterjalid koolituse jooksul. 3.Trükitud teooria materjal.

Tasumine toimub arve alusel koolituse esimeseks päevaks.

Õppekava: õppekavad

eyebrow-modelling_1

Ripsmete, kulmude keemiline värvimine ning kulmude kujundamine ja korrigeerimine

Õppemaht: 8 tundi

Õppekava rühm: Juuksuritöö ja iluteenindus.

Eesmärk: värvida ripsmeid ja kulme keemilise värviga ning kujundada kulme pintsettide ja vaha abil.

Sihtrühm: täiskasvanud

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Eelkogemused ja vanusepiirangud ei ole eeldatavad.

Koolitaja: Maria Rõuk, Vivian Leedjärv

Õpiväljundid:

Koolituse läbinu:

1. Valib ja segab kliendile sobiva värvitooni ripsmete ja/või kulmude värvimiseks, kasutades õigeid töövõtteid ja tootekoguseid;
2. Värvib keemiliselt ripsmed ja kulmud, kasutades sobivaid tooteid ja töövahendeid;
3. Korrigeerib ja/või kujundab kulmud vastavalt näo kujule ja arvestades kliendi soovi, kasutades erinevaid pintsette ja vaha;
4. Puhastab nahalt värvijäägid, kasutades sobivat värvieemaldajat;

5. Tunneb ja järgib hügieeni ja tööohutuse reeglid.

 

Maksumus: 110 eur

Lisainfo: Grupis on 2 – 5 õpilast. Igal õpilasel on vajalik leida 2 modelli.Koolitusel väljastatkse teooria materjal paberkandjal, kus õpilane soovil teeb märke ja täiendusi.

Õppekava:

Teooria (3 õppetundi): materjalide ja instrumentide tutvustus ja kasutusmeetmed, kulmude kujud ja proportsioonid, ripsme- ja kulmukarvade eripärad, näokujud ja näokorektsioon kulmukuju abil, vastunäidustused ja ohutusnõuded.

Praktika (6 õppetundi):

1. Kulmude ja ripsmete värvimine ning kulmude kujundamine esimesel modellil. Õpilane teostab tööd õpetaja osavõtul.

Tagasiside

2. Kulmude ja ripsmete värvimine ning kulmude kujundamine teiesel modellil. Õpilane teostab tööd iseseisvalt, õpetaja järgib ning vajadusel konsulteerib.

Tagasiside

 

Koolituse lõpetamise tingimused:

Koolitaja hindab õpitulemused jooksvalt. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui ta on teostanud teist praktikatööd iseseisvalt. Juhul, kui ta on koolituse läbinud, aga ei osanud iseseisvalt teise praktikatöö teha, kool väljastab talle tõendit.

Õppekava: õppekavad

Koolitus  „Kulmude ja ripsmete rekonstruktsioon Velvet tehnoloogia järgi

Eesmärk: anda oskusi ja teadmisi ripsmete püsikoolutamisest ja erihooldusest ning kulmude püsikorrastamisest ja erihooldusest Velvet tehnoloogia järgi.

Koolitaja: Viktoria MorozovaVELVET FOR L&B ofitsiaalne meister-esindaja, Velvet lash&brow meister-koolitaja, kulmude ja ripsmete lamineerimise tehnik ja koolitaja.

Maht: 8 ak. tundi.

Hind: 216 eur.

Koolituse hinda kuulub: kõik koolituseks vajalikud materjalid.

Tasumine toimub arve alusel pangaülekannega või sularahas 7 päeva enne koolituse algust.

Õppetöö teostatakse modelli peal, ning õpilane leiab enada jaoks modelli ise. Nõuded modelli vastu: ei ole ripsmepikendust, 18+. (16+ vanema lirjaliku loaga).

On ka võimalik kooli poolt tellida modelli. Teenuse maksumus 20 eurot. Kui te soovite modelli kooli poolt, sellest tuleb teatada vähemalt 7 päeva enne koolituse algust.

Tunnistus: Koolituse edukal läbimisel väljastatakse VELVET FOR L&B meistri kvalifikatsiooni tunnistust ning SMK Ilukoolituskeskuse tunnistus.

Velvet tehnoloogia lamineerimisest erinevus:

1. Hooldavad bio-preparaadid

2. 3-4 nädala pärast ripsmed ei muutu nõrgemaks ega kõveraks

3. Kui koolutatud ripsmete kõrval hakkavad uued ripsmed välja kasvama, ekstreemaalset vahet sirgete ja koolutatud ripsmete vahel ei ole, kuna nad pehmelt punuvad oma vahel.

4. Ripsmed jäävad pehmed, kuna koostises puudub lamineeriv silikoon. Velvet rekonstrueerimises silikoon on asendatud siidiga.

5. Kõige tähtsaim eripära: Velvet protseduuris karvade sibulad aktiviseeritakse spetsiaalse vahendiga. Seejärel klient hakkab kodus kasutama aktiviseeritud follikulite peal spetsiaalse mittehormonaalse fibrilaarse kompleksi, mis stimuleerib aktiivset karva kasvu. Ampull vahendiga antakse kliendile kaasa.

 

 

Õppekava: õppekavad

 

tufli

Imidži konsultant

Tegevusluba: Haridus- ja teadusministeeriumi käskkiri nr. 119, väljastatud 27.03.2015.

Õppekava on ette nähtud nii kogenud ilu- ja moevaldkonna meistrite jaoks, kui ka
huvilistele, kelle eesmärk on leida oma isiklik stiil või luua uusi imidžeid.
Koolitaja: Maria Rõuk

Maht: 48 tundi, millest on 40 auditoorset tundi ja 8 tundi koolist väljaspool (töö kliendi garderoobiga ja kaubanduskeskustega).

Kestvus: 2 õppepäeva nädalas, kokku 10 päeva.

Koolituse maksumus: 408 eur. Makstes kogu summa koolituse alguses soodushind on 384 eur. Soovil võib soetada töökomplekt hinnaga 400 eur.
Koolitus+töökomplekt – maksumus: 888 eur. Makstes kogu summa koolituse alguseks on soodushind 864 eur.
Järelmaksu võimalused: koolitus ilma komplektita: 204 eur х 2 kuud, koolitus koos komplektiga: esimene kuu 600 eur, teine kuu 288 eur.

Hind sisaldab: 10 õppepäeva, instrumentide ja materjalide töökomplekti värvitüübi ja kehatüübi määramise jaoks ning instrumente värvide kombineerimise jaoks.

Programm täiendatakse demonstratsioonidega, videopresentastioonidega ja töömaterjalidega.


idimdzhuimidzh

Töökomplekt sisaldab:

Keeruline mitmekihiline värvirattas veatu mitmevärviliste kombinatsioonide loomiseks juustevärvis, meigis, riietuses ja aksessuaarides – 1 tk.
Iga värvitüübi palettid – 12 tk.
Kontrastsuse määramise taabel – 1 tk.
Värvitüübi määramise kangaste komplektid – 5 komplekti.
Illustreeritud detailsed tüübide kirjeldused – 24 tk.
Näo- ja kehatüübi määramise instrument – 1 tk.
Mõõdulint – 1 tk.

NB! Komplekti on võimalik soetada ka eraldi.
Pärast esimese osa läbimist, saate juba praktiseerida värvide, kehakuju korrigeerimise ja aksessuaaridega.


Õppekava: õppekavad


Depilatsiooni koolitused
Koolitaja: Maria Rõuk, Maarja Suuder-Ouertani
1. Bikiini piirkond ja brasiilia depilatsioon, kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon. 
Praktikaõppe toimub 2-3 modelliga.
Hind: 228 EUR
Maht: 8 tundi.
Õppekava: https://smkool.ee/uldinfo/
2. Bikiini piirkond ja brasiilia depilatsioon
Praktikaõppe toimub 1 modelliga.
Maht: 4 tundi.
Hind: 132 EUR
Õppekava: https://smkool.ee/uldinfo/
3. Kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon.
Praktikaõppe toimub 1-2 modelliga.
Maht: 4 tundi.
Hind: 132 EUR

Õppekava “Bikiini piirkond ja brasiilia depilatsioon, kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon” :

Teooria (tööhügieen, klienditeenindus, materjaliõpetus) – 1,5 tundi

Praktika modellidega: käed, jalad, kaenlaalused, ülemine huul, lõug, kulmu piirkond, klassikaline, sügav ja brasiilia bikiini (õpetaja näitab ja seletab depilatsiooni tehnikat, seejärel õpilane teeb ise koolitaja juhendamisel) – 7 tundi.

Õpiväljundid: Koolituse läbimisel koolitatav oskab teostada erinevate piirkondade depilatsiooni: käed ja jalad, kulmupiirkond, ülemine huul, lõug ning kaenlalused, 3 tüüpi bikiinidepilatsiooni (klassikaline, sügav ja Brasiilia bikiini) , valides selleks ettenähtud vaha ning järgides tööhügieeni ja tehnika reegleid.

Klienditeenindus:

 • loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindusruumi;
 • annab kliendile küsimustiku, et välja selgitada terviseseisundit ja võimalikke vastunäidustusi;
 • keeldub vajadusel töö teostamisest, kui kliendil on selgunud vastunäidustusi;
 • valmistab ette töökoha protseduurideks lähtuvalt kliendile osutatavast teenusest;
 • nõustab klienti järelhooldusest ja võimalikest depilatsioonist järgnevatest probleemidest;

 • lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja;

 • järgib hügieeni ja tööohutust

Tehnika:

 • valib ja kasutab vahatüübi vastavalt bikiini piirkonnale ning järgides valitud vaha kasutamise meetodit;
 • teostab depilatsiooni, järgides karvukasva suunda ja järgides professionaalseid võtteid.

Väljastavad dokumendid: Koolituse täies mahus läbimisel õpilasele väljastatakse tunnistus “Bikiini piirkond ja brasiilia depilatsioon, kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon”.

Õppekava “Bikiini piirkond ja brasiilia depilatsioon”:

Teooria (tööhügieen ja tööohutuse reeglid, klienditeenindus, materjaliõpetus) – 1,5 tundi

Praktika modellidega – klassikaline, sügav ja brasiilia bikiini (õpetaja näitab ja seletab depilatsiooni tehnikat, seejärel õpilane teeb ise koolitaja juhendamisel) – 3 tundi

Õpiväljundid: Koolituse läbimisel õppija oskab teostada 3 tüüpi bikiini depilatsiooni (klassikaline, sügav ja Brasiilia bikiini), järgides tööhügieeni ja tehnika reegleid.

Klienditeenindus:

 • loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindusruumi;
 • annab kliendile küsimustiku, et välja selgitada terviseseisundit ja võimalikke vastunäidustusi;
 • keeldub vajadusel töö teostamisest, kui kliendil on selgunud vastunäidustusi;
 • valmistab ette töökoha protseduurideks lähtuvalt kliendile osutatavast teenusest;
 • nõustab klienti järelhooldusest ja võimalikest depilatsioonist järgnevatest probleemidest;

 • lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja;

 • järgib hügieeni ja tööohutust

Tehnika:

 • valib ja kasutab vahatüübi vastavalt bikiini piirkonnale ning järgides valitud vaha kasutamise meetodit;
 • teostab depilatsiooni, järgides karvukasva suunda ja järgides professionaalseid võtteid.

Väljastavad dokumendid: Koolituse täies mahus läbimisel õpilasele väljastatakse tunnistus “Bikiini ja Brasiilia bikiini depilatsioon“.

Õppekava “Kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon”:
Teooria (tööhügieen, klienditeenindus, materjaliõpetus) – 1,5 tundi

Praktika modellidega – käte-, jalgade-, kaenlaaluste- ja näopiirkonna (kulmud, ülemine huul, lõug) depilatsioon (õpetaja näitab ja seletab depilatsiooni tehnikat, seejärel õpilane teeb ise koolitaja juhendamisel) – 3 tundi

Õpiväljundid: Koolituse läbimisel koolitatav oskab teostada erinevate piirkondade depilatsiooni (käed ja jalad, kulmupiirkond, ülemine huul, lõug ning kaenlalused), valides selleks ettenähtud vaha ning järgides tööhügieeni ja tehnika reegleid.

Klienditeenindus:

 • loob positiivse kontakti ja juhatab kliendi teenindusruumi;
 • annab kliendile küsimustiku, et välja selgitada terviseseisundit ja võimalikke vastunäidustusi;
 • keeldub vajadusel töö teostamisest, kui kliendil on selgunud vastunäidustusi;
 • valmistab ette töökoha protseduurideks lähtuvalt kliendile osutatavast teenusest;
 • nõustab klienti järelhooldusest ja võimalikest depilatsioonist järgnevatest probleemidest;

 • lõpetab teenindussituatsiooni positiivselt ja võimalusel lepib kokku järgmise teenuse aja;

 • järgib hügieeni ja tööohutust

Tehnika:

 • valib ja kasutab vahatüübi vastavalt keha/näo piirkonnale ning järgides valitud vaha kasutamise meetodit;
 • teostab depilatsiooni, järgides karvukasva suunda ja järgides professionaalseid võtteid.

Väljastavad dokumendid: Koolituse täies mahus läbimisel õpilasele väljastatakse tunnistus “Kaenlaaluste-, jalgade-, käte- ja näopiirkonna depilatsioon”.

Õppebaas

Depilatsiooni õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskusel olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 10 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja dataga.

Praktikaõppe ruum 2 depilatsiooniks varustatud töökohaga. Töömaterjalide jaoks on eraldi kapp. Koolis on riietehoid ja puhkamisenurk mini-köögiga ja tugitoolidega.

Praktikõppe ruumi varustus:

 • Desinfitseerimisaparaat

 • Steriliseerimiskapp

 • Pinnade- ja kätedesinfitseerimisvahendid

 • Kraanikauss

 • Vahade valik

 • Kõva- ja vedela vahade soendajad

 • Rätikud, tööpinnade kated ja muud depilatsiooniks vajalikud tarvikud

 • Kliendivoodid – 3 tk

 • Töölauad – 3 tk

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele. Iga kuu toimub koolis õppeseadmete ülevaade erialaõpetaja poolt. Kõik seadmed ja vahendid peavad olema töökorras. Vajadusel seade vahetatakse või teostatakse selle remont.

Õppekava: õppekavad

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Eelkogemused ei ole eeldatavad. Vanusepiirangud: alates 18 aastast.


Õpiväljundid:

Koolituse läbinu:

Küünetehnik hoolitseb kliendi küünte ja käenaha heaolu eest. Ta kasutab kliendi küünte katmiseks ja pikendamiseks kas geeli-, akrüüli- või kangatehnoloogiat ning värvib küüned vastavalt kliendi soovile. Ta jagab kliendile soovitusi, kuidas hoida küüsi ja käenahka.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:
Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane läbinud 100% õppekavas olevatest teooria- ja praktika
tundidest, k.a. iseseisvad töödest, ning on sooritanud lõpuööd.


Hindamine:

Hinnatakse:
Praktika:
Jooksvalt koolituse praktika tööde käigus.

Teooria:

Suuline küsimustik. Positiivseks sooritamiseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid

Tunnistus

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

Õppekava: õppekavad

Koolituse nimetus: Küüne pikendused geeltehnoloogia abil.

Eriala õpetaja: Olga Sinitsõna

Koolituse maht: 40 tundi (Teooria õpe: 2 tundi, praktika õpe: 38 tundi). 6 päeva. Tööd 5 modellile.

Õpilane ise leiab modelle.

Maksumus:

Koolituse maksumus: 480 eur.

Tööriistad

Koolitusl kasutatakse kooli õppe instrumente.

Õppekeskkond:

Juuksuri eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskuses olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid.

Koolist õpperuum on sisustatud 2 töökohaga, materjalide ja tarvikute hoidmiseks on eraldi kapp.

Praktikaõppe ruumi varustus:

 • Desinfitseerimise vahend

 • Steriliseerimisaparaat

 • Maniküüri masin

 • Maniküüri instrumendid ja vahendid

 • Geelpikendamise instrumendid ja vahendid

 • UV-lamp

Kõik õppevahendid ja seadmed vastavad kvaliteedilt ja tehnilistelt andmetelt tööohutuse ja hügieeni nõuetele.

Õppekava nimetus: «Küüne pikendused geeltehnoloogia abil.»

Õppekava rühm: Juuksuritöö ja iluteenindus.
Alus: Õppekava on koostatud lähtuvalt küünetehniku kutsestandardi Küünetehnik Tase 4 kompetentidest: B.2.1 – B.2.3 – täies mahus, B.2.4 – B.2.6 – ainult geeli tehnoloogia teemadest ja iluteeninduse erialade riiklikust õppekavast.
Eesmärk: Õppida küünetehniku geelitehnoloogia oskusi ja olla valmis iseseisvaks tööks.

Sihtrühm: täiskasvanud

Õppe alustamise tingimused: tervisetõend (vaimselt terve, füüsiliselt suutlik, ei põe nakkuslikke nahahaigusi). Eelkogemused ei ole eeldatavad. Vanusepiirangud: alates 18 aastast.


Õpiväljundid:

Koolituse läbinu:

Küünetehnik hoolitseb kliendi küünte ja käenaha heaolu eest. Ta kasutab kliendi küünte katmiseks ja pikendamiseks kas geeli-, akrüüli- või kangatehnoloogiat ning värvib küüned vastavalt kliendi soovile. Ta jagab kliendile soovitusi, kuidas hoida küüsi ja käenahka.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:
Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane läbinud 100% õppekavas olevatest teooria- ja praktika
tundidest, k.a. iseseisvad töödest, ning on sooritanud lõpuööd.


Hindamine:

Hinnatakse:
Praktika:
Jooksvalt koolituse praktika tööde käigus.

Teooria:

Suuline küsimustik. Positiivseks sooritamiseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid

Tunnistus

Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

TKH Maja

Õppekava: õppekavad

Koolituse «Kardinate ja aknakatete kujundaja» eesmärk:

Omandate nõutud elukutse ja oskused, mis on vajalikud edukaks kardina- ja aknakatete disainerile.

Enesekindel professionaal. Kursusel lahendate probleemid, mis takistavad sul edukat karjääri ja nõutavat kutsetegevust.

Omandad juhendamismeetodid, mis aitavad sul olla tugev ja enesekindel kardinadisainer, õpid kuulata ja mõista klienti ning rääkida nii, et klient kuuleks ja mõistaks sind.

Avastad kangaste, kardinavarraste, süsteemide ja aknakatete maailma. Saad neid hõlpsasti kasutada, et luua unikaalseid, huvitavaid ja kauneid kujundusi, ning sobitavada ümbritseva disainiga.

Koolitus «Kardinate ja aknakatete kujundaja»

Maht: 200 tundi. (Auditoorne 105 tundi, iseseisev töö 95 tundi).

Kestvus: 3 kuud.

Koolitaja: Anastasia Tihhonova

Maksumus:

Koolituse maksumus:

1700 eur

Makstes ettemaksuna kehtib soodustus 5%

Õppekava:

Rühm: Moe-, sise- ja tööstusdisain.

Eesmärk: Õppida kardinate- ja aknakatete disainist ja olla valmis iseseisvaks tööks antud sfääris.

Sihtrühm: disaini ja sisustuse ala spetsialistidele, kes soovib oma oskusi laiendada; samuti neile, kes soovib omandada uue eriala.

Õppe alustamise tingimused: vestlus, tervisetõend, põhihariduse kinnitav dokument.

Õppekeskkond:

Kardinate kujundaja eriala õpetamiseks on SMK Ilukoolituskeskusel olemas vajalikud põhiseadmed ja ruumid. Samuti koolitus võib toimuda vebi süsteemis, milleks on koolis on olemas ressursid.

Koolis on teooria õpperuum kuni 10 õpilasele, mis on varustatud monitori, markerite ja dataga. Koolis on riietehoid, dušširuum, tualettruum, puhkamisruum.

 

Õpiväljundid

Klienditeenindus:

 • nõustab klienti kardinate, kinnistite ja aknakatete valikus;
 • oskab välja selgitada kliendi soove, võimalusi ja vajadusi ning pakkuda sobiva lahenduse;
 • tutvustab ja soovitab materjale ja kujundust vastavalt eesmärgile;

Suhtlemine ja koostöö partneritega:

 • oskab analüüsida turu
 • leiab vajalikke partnereid ja oskab nendega kasuliku partnerluse võimaluse leida
 • oskus teha koostööd teiste sisekujundajatega

   

Materjaliõpetusest:

 • teab erinevaid kardinate ja aknaketete materjale ning oskab neid valida vastavalt tellimusele;

 • oskab valida sobivaid kinnisteid vastavalt materjalile, disainile ja eesmärgile;

 • valib materjale vastavalt kliendi soovile ja ruumi kujundusele;
 • kardinate aknakatete ja kinnistite tüübid ja nende kasutamine;

 • erinevate aknakatete ja kardinate ja kinnistite kokkusobitamine;

 • ebastandardsed kasutamised ja kokkusobivused;

 • kangaste ja kinnistite koguste arvestamine

Disainist:

 • kujundab aknaid vastavalt ruumi disainiga ja eesmärgiga;
 • teab baastüübid, stiilid, kujud ja teab võimalusi nende kombineerida, et teha unikaalse ja individuaalse arvestades tellija ja ruumi;
 • soovitab kliendile sobiva kuju vastavalt ruumi üldstiilile ja aknakujule;
 • oskab iseseisvalt kombineerida erinevaid materjale ja kujusid nii kardina- ja aknakate- kui ka kinnistites, ning teeb seda vastavalt kliendi soovile ning arvestades materjalide eripära;
 • on moetendentside- ja uute materjalidega kursis ning valdab kaasaegseid tehnikaid;
 • soovitab kliendile näpunäited aknakatete kodusekd hoolduseks;

 • joonistab kavandeid.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:

Lõpetamise kord:

Õppekava arvatakse omandatuks, kui õpilane on 90% teooria teemadest läbinud, sooritas kõik õppekavas olevad praktilised tööd, k.a. iseseisvad tööd, ning on sooritanud lõputöö.

Lõputöö:

Kardinate disain vastavalt konkreetsele aknale ja ruumi sisekujundusele. Kangaste, aknakatete ja kinnistite arvestused ning hinnakiri.

 

Hindamine:

Iga töö hinnatakse arvestatud/mitte.

Hinnatakse:

Praktika:

üldkuju, stiil, maitsekust, harmooniat, materjalide arvestused.

Väljastavad dokumendid: Kursuse lõpetanule väljastatakse kursuse lõputunnistus.

Eksami mitte sooritanule õpilasele väljastatakse tõend kursuse läbikuulamisest.

Õppestruktuur:

Jrk Moodulid Maht (ak. tundides)
Teooria (auditoorne) Praktiline töö

koolis/iseseisev

Kokku tundi

I

Üldõpingud (üldoskuste moodulid).

1

Sissejuhatus õpingutesse ja karjääri planeerimise alused; tööohutus, ergonoomika.

2

2

II Põhiõpingud (põhioskuste moodulid).

2

Kliendi psühholoogia

4

4

3

Koostöö partneritega

6

4

4

6

4

Enesekindla spetsialisti psühholoogilised võtted 28 20 48

5

Kujundamine

11

10

21

6

Materjaliõpetus,

kinnistid, kangad ja kated

6

12

18

7

Värviõpetus, ornament, vormiõpetus

5

5

8

Arhitektoonika, kompositsioon

5

3

8

9

Stiilid ja stiilide integreerimine 3 10 13

10

Kangaste, kardinate ja siseinterjööri ajalugu erala raames

5

5

IV

Lõputöö

11

Lõputöö

20

40

60

Lõputöö kaitse 10 10
Kokku tunde

105

95

200